קונסטלציה היא בין הכלים החזקים והעמוקים ביותר שנתקלתי בהם בעולם הטיפול. מעוררת השתאות בעוצמה שלה ובאפשרות לחולל ממש קסמים.

פיתח אותה ברט היילינגר בשנות השמונים והיא מבוססת על שיטות של טיפול משפחתי, ופסיכודרמה, יחד עם חכמה עתיקה שמגיעה משבטים באפריקה.

למה קונסטלציה טובה?

היא טובה לכל נושא שמרגיש תקוע בחיים שלנו. מחלה שלא עוברת שנים, קושי לקבל החלטה, יחסים סבוכים ומורכבים עם בן זוג/ילדים/הורים או כל אדם קרוב, מישהו שמתרחק ונעלם, טראומה שממשיכה להשפיע עלינו, הפלות אבל ואובדן.

היא טובה גם להסתכלות על קושי קטן, שבו אנחנו רוצים להרחיב את נקודת המבט, לקבל זווית נוספת, ראיה רחבה יותר של כל המערכת.

בקונסטלציה אנחנו עובדים עם ייצוגים של אותו נושא, מעמידים במרחב אנשים או בדים שמייצגים קרובי משפחה או חברים, גם כאלו שאינם כבר בחיים, מחלות, אירועים, החלטות ועוד. כל דבר רלוונטי. הייצוגים מאפשרים להרחיב את נקודת המבט ולקבל זווית חדשה.

בתוך הקונסטלציה ניתן להשלים תהליכי אבל שלא הושלמו, לעשות שלום עם קרובי משפחה שהוצאו, הורחקו או נשכחו, להפחית אשמה ואחריות על אירועים שהתרחשו בדורות קודמים ובכך להשתחרר מהעברה בין דורית ועוד. הקונסטלציה עובדת עם עקרונות של שייכות, מקום ואיזון בכדי להחזיר כל אדם במשפחה למקומו הנכון והמאוזן ובכך לשחרר אותנו לחיים בריאים יותר בהם נוכל לממש את הפוטנציאל שלנו.

אפשר לעשות קונסטלציה בקבוצה וגם באופן אישי אחד על אחד.

 

אפשר להרשם לסדנת קונסטלציה שמתקיימת בחוקוק או בפרדס חנה וכן אפשר להגיע למפגש אישי

קונסטלציה משפחתית

המלצות וחוויות של קבוצות בהנחייתי

אליאור (רחלי) אהובה, ניחנת בכל כך הרבה אכפתיות אמיתית, עמוקה. כזאת שאינה מתוקף התפקיד שלקחת על עצמך אלא כזו שגורמת ללב שמולך להרגיש עטוף ואהוב ונראה באופן כה טבעי. בנוכחותך מלאת האכפתיות והאהבה את מאפשרת להרפות ולהתמסר לתהליך. במפגשי הקונסטלציה שהנחית וליווית אותי, הרגשתי אותך עדינה, מלאה ברגישות ותבונה, מלווה אותי צעד צעד. פוסעת איתי בקצב שלי אל עבר מחוזות רחוקים וגם קרובים של כאב עמוק. כמחזיקה לפיד אור עבורי, עזרת לי לפגוש עוד מעצמי ובדרך קסם שינוי הופיע בחיי. תודה לך ענקית.

- ענבל